• Wycieczka do Warszawy
          • Wycieczka do Warszawy

          • W dniach 8.05.24 - 9.05.24r. 26 uczniów z klas 4-8 Szkoły Podstawowej im. Teodora Goździkiewicza wzięło udział w wycieczce krajoznawczej do Warszawy. Opiekę nad uczniami sprawowali: Barbara Modrzejewska, Ewa Masierowska i Krzysztof Owczarek. Celem wyjazdu było wyrobienie w uczniach poczucia przynależności do swojego kraju i zdobywanie przez nich wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego. Uczniowie ponadto uczyli się, jak odpowiednio zachować się podczas zwiedzania. Po wyjeździe potrafią już wytłumaczyć, co to jest dziedzictwo kulturowe, przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, w tym poruszać się po drogach publicznych oraz odpowiednio zachować się w miejscu noclegowym.

            Pierwszym punktem w programie wycieczki był Stadion Narodowy. Zwiedzaliśmy go z przewodnikiem, który opowiedział wiele interesujących ciekawostek na temat naszej drużyny i gry. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się szatnie zawodników, a płyta boiska oglądana z ostatniego rzędu trybun wyglądała przepięknie. Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich, przed wejściem do których czekała na nas przewodniczka – pani Marzena, która oprowadzała nas po Warszawie przez dwa dni pobytu. Widzieliśmy Pomnik Chopina, Belweder, Wielką Oranżerię (Starą Pomarańczarnię), Biały Domek, Pałac na Wyspie, Amfiteatr, Podchorążówkę, Pałac Myślewickiego. Następnie udaliśmy się pod budynek Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i zwiedzaliśmy Ogrody na Dachu BUW, po tym atrakcją był przejazd metrem do Pałacu Kultury i Nauki i wjazd na XXX piętro, z którego podziwialiśmy panoramę Warszawy. Wieczorem, po kolacji, podeszliśmy pod Fabrykę Czekolady E. Wedel i zobaczyliśmy pijalnię czekolady.

            Drugi dzień to zwiedzanie z przewodnikiem, na naszym szlaku były: Stare Miasto, Plac Zamkowy, Dziedziniec Zamku Królewskiego, Kanonie, Gnojna Góra, Rynek Starego Miasta z Syrenką, Barbakan, Szeroki Dunaj, Pomnik Małego Powstańca, Archikatedra św. Jana, Krakowskie Przedmieście – Pałac Prezydencki, Pomnik Adama Mickiewicza, Uniwersytet Warszawski, Kościół św. Krzyża, Pomnik Kopernika, ławeczki Chopinowskie, Plac Piłsudskiego, Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza. Udało się nam obejrzeć zmianę warty, było to niezapomniane przeżycie. Na koniec naszej wizyty w stolicy odwiedziliśmy galerię ArtBox Experience i obejrzeliśmy wystawę immersyjną o życiu i twórczości Fridy Khalo. Rzeczywiście zostaliśmy „wchłonięci” do świata meksykańskiej artystki, było to niesamowite doświadczenie. Zdjęcia, filmy, obrazy cyfrowe, przedmioty kolekcjonerskie i nowo skomponowana muzyka, zachęciły nas do odkrywania niesamowitej historii artystki.

            Dwa dni pobytu w Warszawie upłynęły niezwykle szybko i -jak podkreślają uczestnicy- były okazją do poznania atrakcji stolicy i zacieśnienia więzi rówieśniczych.

        • TRZECIOTEŚCIK
          • TRZECIOTEŚCIK

          • 7 i 8 maja 2024 roku uczniowie klasy trzeciej przystąpili do swojego pierwszego poważnego egzaminu w szkole podstawowej. Ogólnopolski sprawdzian kompetencji trzecioklasisty to sprawdzian podsumowujący wiedzę z zakresu języka polskiego, edukacji społecznej, matematyki, a także przyrody. Uczniowie przygotowywali się do tego egzaminu przez całe trzy lata. Podniosłość tego wydarzenia dodatkowo podkreślili galowym strojem.

        • Certyfikat za udział w Ogólnopolskim projekcie Edukacyjnym
          • Certyfikat za udział w Ogólnopolskim projekcie Edukacyjnym

          • Miło nam poinformować, że oddział przedszkolny 5-6 latków zakończył program edukacyjny "Kreatywne Dni Nietypowe". Dzięki temu przedsięwzięciu dzieci obchodziły m.in dni jeża, gofra, puzzli, kota, dinozaura, wody, konia czy zdrowego śniadania. Przedszkolaki świetnie się przy tym bawiły.

        • Eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego "Wiosna w poezji dziecięcej"
          • Eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego "Wiosna w poezji dziecięcej"

          • W dniu 9 maja odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Wiosna w poezji dziecięcej” kierowanego dla dzieci z oddziałów przedszkolnych w 2 kategoriach: dla dzieci 3-4 letnich oraz dla dzieci 5-6 letnich. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich przedszkolaków, zachęcanie dzieci do występów z udziałem publiczności oraz prezentacja umiejętności  recytatorskich dzieci. Nasze przedszkolaki dzielnie pokonały tremę i  pięknie recytowały wierszyki. Jury w składzie: p.Justyna Raj, p.Elżbieta Śmigiera i p. Dorota Błaszczyk przyznały następujące miejsca:

            Zwycięzcy:

            Kategoria dzieci 3-4 latków:

            I miejsce – Antoś Bakowicz
            II miejsce – Ewa Bakowicz
            III miejsce – Adaś Walczak

            Kategoria dzieci 5-6 letnich:

            I miejsce – Antosia Ośrodek
            II miejsce – Alan Kolenda
            III miejsce – Antosia Berlińska

            Te dzieci będą reprezntować naszą szkołę podczas Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wiosna w poezji dziecięcej”, który odbędzie się już 28 maja.

        • Pasowanie na czytelnika biblioteki uczniów klasy pierwszej
          • Pasowanie na czytelnika biblioteki uczniów klasy pierwszej

          • 30 kwietnia odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie pierwszaków na czytelników biblioteki. Od kilku lat uroczystość ta odbywa się wiosną, gdy najmłodsi znają już litery i potrafią czytać, więc mogą samodzielnie poznawać nowe światy ukryte w książkach. Uroczystość rozpoczęła się w sali nr 12, potem przeniosła się do biblioteki. Wzięli w niej udział: pani Dyrektor, pani Elżbieta Śmigiera – wychowawca klasy 1., pani Barbara Modrzejewska- bibliotekarka, uczniowie klasy 4 i 5 oraz najważniejsi uczestnicy – pierwszoklasiści. Część artystyczna rozpoczęła się od zaprezentowania przez młodych czytelników wierszyków o książkach oraz zaśpiewania tematycznie związanej z biblioteką piosenki. Następnie najmłodsi uczniowie poznali zasady korzystania ze zbiorów książkowych, by potem wziąć udział w zabawie, którą przygotowali dla nich uczniowie klasy piątej. Punktem kulminacyjnym uroczystości było pasowanie na czytelnika, przeprowadzone przez Panią Dyrektor Annę Gołębiowską. Miejmy nadzieję, że pierwszoklasiści będą chętnie wypożyczali i czytali książki, bo przecież dzięki czytaniu możliwa jest podróż do fantastycznych krain.

        • "Od mechanika do elektryka"
          • "Od mechanika do elektryka"

          • W dniu 25 kwietnia uczniowie klasy VII i VIII w ramach doradztwa zawodowego wybrali się z panią Moniką Tądel-Ziarniak oraz panią Justyną Raj do Centrum Edukacji Zawodowego oraz Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Sieradzu. Po dotarciu na miejsce najpierw poznaliśmy CEZ, gdzie zobaczyliśmy, jak uczniowie uczą się praktycznej nauki zawodu, budują, naprawiają, programują. Okazało się, że nauka zawodu to nie tylko "sucha" teoria, a przede wszystkim zdobywanie umiejętności i doświadczeń w praktyce.

            Następnie przeszliśmy do PZS nr 1, gdzie odwiedziliśmy niemalże każdą pracownię i wysłuchaliśmy krótkiej historii o każdej z nich.

            Pełni wrażeń i planów na przyszłość wróciliśmy do szkoły.

        • XVII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej dla klas trzecich
          • XVII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej dla klas trzecich

          • 25 kwietnia 2024r. uczniowie klasy III: Maja Sieszchała, Marcel Sobieraj i Damian Olejnik wzięli udział w XVII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej dla klas III. Do sprawdzenia swojej wiedzy o tematyce leśnej przystąpiło 15 uczestników z 5 szkół. Uczeń naszej szkoły- Marcel Sobieraj zajął III miejsce.

            Serdecznie gratulujemy uczestnikom, a zwłaszcza Marcelowi, ponieważ konkurencja była bardzo duża.

        • 47. Rajd Powstańców 1863r. "Śladami Łuki Bakowicza"
          • 47. Rajd Powstańców 1863r. "Śladami Łuki Bakowicza"

          • 27 kwietnia szesnaścioro uczniów z klas 4-8 wzięło udział w rajdzie "Śladami Łuki Bakowicza". Maszerowaliśmy z drużynami z gmin Poddębice, Wartkowice, Sieradz i Uniejów. Uroczyste otwarcie Rajdu miało miejsce w kościele w Niewieszu, a trasa była bogata w miejsca pamięci o powstańcach. Miała poza tym ogromne walory przyrodnicze, wiodła przez lasy i urokliwe łąki. Uczestnicy mogli podziwiać naturę oraz oddychać świeżym powietrzem. W trakcie rajdu wszyscy uczniowie z naszej szkoły zaśpiewali pieśń patriotyczną "Przybyli ułani pod okienko". Przebyliśmy ponad 15 kilometrów, ale na szczęście, mimo zmęczenia, humory wszystkim dopisywały. Jedną z atrakcji na trasie było Muzeum Marii Konopnickiej, ulokowane w jej rodzinnym dworku w Bronowie. Dużym zainteresowaniem cieszył się również występ grupy rekonstrukcyjnej. Rajd stał się też dla nas okazją do osobistego spotkania z członkami rodziny naszego Patrona - Teodora Goździkiewicza. Zamieniliśmy kilka słów i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie. Cieszymy się, że mogliśmy się dziś zobaczyć. Trzeba także wspomnieć, że w dzisiejszej wędrówce wzięło udział także czworo debiutantów z klasy IV - Gabrysia, Ania, Bartek i Michał, którzy spisali się na medal - połknęli rajdowego bakcyla. Opiekę nad szkolnymi wędrowcami sprawowały panie Ewa Masierowska i Barbara Modrzejewska.

        • Uroczysta Akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
          • Uroczysta Akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

          • 24 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Dla setek młodych ludzi to jedna z nic nie znaczących uroczystości. Dziś żyjąc w zawrotnym tempie, odrzucamy wszelkie wartości i negujemy jakiekolwiek formy uczczenia przeszłości, wysuwając na plan pierwszy życie teraźniejszością.

            Ale czy tak powinno być?
            Przecież naród, który nie zna swej przeszłości umiera, nie buduje przyszłości. Dlatego też na akademii,  uczniowie przybliżyli wszystkim co znaczą słowa: OJCZYZNA, NARÓD, WOLNOŚĆ. Posłuchaliśmy krótkiego zarysu historycznego, wierszy mówiących o tamtych wydarzeniach, o miłości do ojczyzny i o Konstytucji. Wiersze przeplatały się z pięknymi patriotycznymi utworami takimi jak "Witaj majowa jutrzenko", "Polonez 3 Maja", "Marsz Polonii", "Flaga" śpiewanych przez szkolny chórek pod przewodnictwem pana Ryszarda Mikołajczyka. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne było uchwalenie Konstytucji i jakie to miało znaczenie dla następnych pokoleń. 
            Właściwej rangi uroczystości dodały: piękna dekoracja, odświętne, galowe stroje uczniów, obecność pocztu sztandarowego oraz postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
            W akademii wzięli udział uczniowie klas IV-VIII pod kierownictwem p. Krzysztofa Owczarka i p. Doroty Błaszczyk. Dekorację wykonały pani Alicja Stanisz i pani Elżbieta Śmigiera.

        • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Tacy Jesteśmy"
          • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Tacy Jesteśmy"

          • W dniu 23 kwietnia  2024 roku odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski zatytułowany „Tacy Jesteśmy” w Szkole Podstawowej im. Tomasza Masteja w Chojnem.
            W konkursie wzięły udział 3 szkoły: SP Chojne, SP Kłocko i nasza szkoła. Uczniów oceniano w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, uczniowie klas I – III, uczniowie klas IV – VI, uczniowie klas VII-VII.
            Komisja konkursowa oceniając recytację brała pod uwagę dobór repertuaru, znajomość tekstu, dbałość o wymowę, interpretację utworu, wyraz artystyczny.

            W kategorii Przedszkola:

            I miejsce - Antonina Berlińska z grupy 5-6 latków

             

            W kategorii klas I – III przyznano:

            II miejsce Michał Dudek z klasy I
             

            W kategorii klas IV - VI przyznano:

            II miejsce - Lena Gotkowicz z klasy V


            W kategorii klas VII - VIII przyznano:

            II miejsce - Oliwia Chutek z klasy VII.     

            Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

        • Wyjazd do kina
          • Wyjazd do kina

          • Wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych w dniu 24 kwietnia pojechały na wycieczkę do Kina Ratusz w Zduńskiej Woli na bajkę pt. „Zagadki Klary Muu”.

            Dzieci świetnie się bawiły i doszło do integracji między grupowej.

        • Obchody Dnia Języka Angielskiego w naszej szkole
          • Obchody Dnia Języka Angielskiego w naszej szkole

          • 23 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Języka Angielskiego czyli „English Language Day”. Język angielski używany jest powszechnie w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, RPA, Australii, Nowej Zelandii. Wydarzenie miało na celu uczczenia historii i bogactwa kultury anglojęzycznej. Program uroczystości był bardzo urozmaicony.  Dla różnych kategorii wiekowych, coś innego:

            Klasy I-III
            Klasy I-III miały za zadanie wykonać jedną flagę Wielkiej Brytanii dowolną techniką plastyczną w formacie A4. Ocenie podlegała głównie pomysłowość i staranność wykonania pracy. Uczestnikom udało się wykonać bardzo ciekawe prace, różnorodność technik zaskoczyła organizatorki bardzo pozytywnie. 

            Zwycięzcy: Adam Olbiński, Maja Kolenda, Alicja Strumińska.

            Klasy IV-VI
            Znani bohaterowie brytyjskich książek, filmów a nawet członkowie rodziny królewskiej, piosenkarki i sportowcy odwiedzili naszą szkołę. Jak to możliwe? Otóż kreatywni uczniowie klas IV-VI mogli wykazać się swoją pomysłowością i wziąć udział w konkursie „Zgadnij kim jestem?”. Konkurs polegał na przebraniu się za znaną osobę pochodzącą z Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych a także przedstawieniu tej postaci na forum klasy. Do wspólnej zabawy najchętniej włączyły się dziewczyny z klas IV-VI, które doskonale odwzorowały przeróżne znane postacie.

            Oliwia Pluta z klasy V została wyróżniona w tej kategorii, która wręcz idealnie odwzorowała postać Królowej Elżbiety II.

            Klasy VII-VIII
            Najstarsi uczniowie z klas VII-VIII sprawdzili swoją wiedzę na temat krajów anglojęzycznych pisząc test. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zagadnień w wielu dziedzinach, np. historii, geografii, kultury i życia codziennego krajów, w których językiem urzędowym jest język angielski. Do testu przystąpili z wielkim zapałem.
            I oto mamy zwycięzcę
            - najwyższy wynik uzyskał Krzysztof Hołuj z klasy VII.

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

            Mamy nadzieję, że tego typu działania pozytywnie wpłyną na motywację do nauki języków obcych u naszych uczniów. Chcielibyśmy, abyście czerpali z tego satysfakcję. Prędzej czy później sami przekonacie się, że warto uczyć się języków! 
            Organizatorzy wydarzenia - nauczyciele języka angielskiego w naszej szkole: p. Dorota Błaszczyk i p. Anna Bielecka.

        • 22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi
          • 22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi

          • Dzień Ziemi w tym roku obchodziliśmy 22 kwietnia pod hasłem „Planeta kontra tworzywa sztuczne” ludzie na całym świecie łączyli swoje siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody.

            Nasi Uczniowie nie zawiedli i czynnie włączyli się w obchody tego dnia. Uczniowie przyszli ubrani w barwy naszej planety. Nauczyciele p. Anna Chwiałkowska-Binkowska, p. Sławomir Lasota i p. Natalia Jatczak z najmłodszymi uczniami wykonali kolorowanki tematyczne i obejrzeli prezentacje multimedialną na temat ekologii. Natomiast klasa IV na zajęciach innowacyjnych wykonała przepiękne prace plastyczne, które można obejrzeć w galerii.

            Uwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi było sprzątanie terenu wokół szkoły przez wszystkich uczniów, co pomogło im zrozumieć istotę dbałości o środowisko, w którym żyją.

            W tym roku szkoła przyłączyła się #SprzątamyDlaPolski.

            Nasi uczniowie są świadomi, że o Ziemię należy dbać oszczędzając energię elektryczną, wodę oraz segregując śmieci i szanując środowisko naturalne.

        • AKCJA KOLOROWE KREDKI czyli WIELKI KREDKOWY RECYKLING
          • AKCJA KOLOROWE KREDKI czyli WIELKI KREDKOWY RECYKLING

          • PRZYNIEŚ SWOJE KREDKI, A  MY DAMY IM DRUGIE ŻYCIE!

            Nasza szkoła i przedszkole włącza się po raz pierwszy do akcji charytatywnej Kolorowe kredki”.
            Jest to akcja ekologiczna i zarazem charytatywna. Celem akcji jest niesienie pomocy dzieciom przebywającym w szpitalach oraz zbiórka pieniędzy z przetworzonych kredek na różne cele charytatywne.
            Akcja nabierze mocy w momencie, gdy wszyscy się do niej przyłączymy, tzn. dzieci, uczniowie i rodzice .
            Od 22 kwietnia do końca maja, można przynieść do szkoły kredki zarówno nowe jak i stare ( które myślimy, że już nie wykorzystamy ☺ ), kredki ołówkowe i świecowe. Po co wyrzucać coś, z czego inni mogą stworzyć piękne arcydzieło, a jednocześnie przy tym uszczęśliwione zostaną dzieci??? Kredki można umieścić w pudłach oznaczonych plakatami, które znajdują się przy wejściu do szkoły.

            Kilka słów o Akcji „KOLOROWE KREDKI”:
            Organizatorem tej proekologicznej i wspierającej recykling akcji są wolontariusze z Kolorowej Ekipy w Wołominie. Jej celem jest uświadomienie młodym ludziom, że wiele przedmiotów można wykorzystać wielokrotnie, że bycie wolontariuszem nie polega głównie na zbieraniu pieniędzy oraz, iż pracą swoich małych rąk mogą osiągnąć wiele. Zbieramy kredki, następnie przekazujemy fundacji, która pracuje nad ich obróbką i segregacją. Grupa dorosłych wolontariuszy zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Niektóre piórniki są dodatkowo ozdabiane przez wolontariuszy przepięknymi obrazkami. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są zawożone do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych. Kredki świecowe przetapiane są na tęczowe kredki w kształcie klocków, misiów, serduszek itp. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkowe małe dzieła. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy. Całą akcję wspiera Frosz, który jest przyjacielem dzieciaków.

            Liczymy na Waszą pomoc !!!

        • Powiatowy Konkurs Ortograficzny SKRZACIK 2024
          • Powiatowy Konkurs Ortograficzny SKRZACIK 2024

          • 18 kwietnia uczennice klasy III - Hanna Otrębska, Maja Sieszchała i Maria Marciniak wzięły udział w XX Powiatowym Konkursie Ortograficznym ,,Skrzacik 2024" w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sieradzu. Na początku uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności pisząc dyktando, a następnie rozwiązywali kartę pracy, w której musieli zastosować poznane zasady pisowni. W rywalizacji wzięło udział aż 9 szkół, więc konkurencja była bardzo duża. Chociaż nie udało się naszym uczennicom zająć żadnego miejsca, to zdobyły nowe doświadczenie, poznały innych rówieśników i w przerwie przed ogłoszeniem wyników świetnie bawiły się pod okiem animatorów z Happy Kids. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim lekkiego pióra oraz kreatywnego wykorzystania wiedzy i umiejętności ortograficznych.

        • Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej
          • Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

          • W dniu 18 kwietnia odbył się „Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej” w Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka nr 9 w Sieradzu skierowany dla uczniów szkół podstawowych w drugiej kategorii wiekowej klasy V-VIII.
            Szkoły z powiatu sieradzkiego zgłosiły bardzo dużo chętnych uczniów (m.in. SP 4 w Sieradzu, SP 1 w Sieradzu, SP 8 w Sieradzu, SP 9 w Sieradzu, SP w Złoczewie, SP w Warcie, SP we Wróblewie, SP we Wągłczewie, SP w Rossoszycy, SP 9 w Sieradzu i inne). Na scenie zaprezentowano wiele utworów anglojęzycznych. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ okazało się, że poziom jest bardzo wysoki. Uczestnicy poza śpiewem często prezentowali świetnie przygotowany układ choreograficzny, lub przykuwali wzrok ciekawym strojem scenicznym.
            Uczestnicy prezentowali się wspaniale, ale wygrać mogli nieliczni. Naszą szkołę reprezentowali Oliwia Chutek z klasy VII i Patryk Piotrowski z klasy VIII, których dzielnie wspierali i kibicowali im koledzy i koleżanki z klasy.  Opiekunem uczniów była pani Dorota Błaszczyk.

            Miło nam poinformować, że Patryk Piotrowski był bezkonkurencyjny i zajął zaszczytne I miejsce na podium śpiewając piosenkę „Daylight”.

            Serdecznie gratulujemy!

        • Obchody dnia urodzin naszego patrona szkoły
          • Obchody dnia urodzin naszego patrona szkoły

          • 17 kwietnia 2024 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły związany ze 121 rocznicą urodzin Teodora Goździkiewicza. Na początek odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacko-Plastyczny "Napiszemy i zilustrujmy krótką książeczkę zainspirowaną twórczością Teodora Goździkiewicza".

            W konkursie tym uczestniczyły dwie trzyosobowe grupy dzieci z klas II-IV, tj. uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Tomasza Masteja w Chojnem: Julia Grabia, Liliana Bartczak i Oliwia Owczarek oraz uczennice z naszej szkoły: Anna Ośrodek, Hanna Otrębska i Wiktoria Arczyńska.

            Dzieci do wylosowanego tytułu, zaczerpniętego z twórczości Goździkiewicza, stworzyły własne kilkustronicowe książeczki. Wymagało to od nich wiele pracy, zaangażowania, pomysłowości, umiejętności pisarskich i plastycznych oraz przede wszystkim współpracy.

            Następnie po przerwie obiadowej i związanej z obradami konkursowego jury odbył się krótki apel, na którym chór szkolny razem z uczniami i nauczycielami odśpiewał hymn szkoły z akompaniamentem pianina, na który grał pan Ryszard Mikołajczyk. Uczeń Krzysztof Hołuj przeczytał biografię patrona szkoły. Następnie pani przewodnicząca jury, pani Barbara Modrzejewska, ogłosiła wyniki przeprowadzonego konkursu.

            Pierwsze miejsce przyznane zostało uczennicom ze Szkoły Podstawowej w Chojnem, które wykonały książeczkę pt. "Między polem a lasem", a na drugim miejscu uplasowały się uczennice z naszej szkoły, które stworzyły książeczkę pt. "Bażanty".

            Panie z jury - pani Barbara Modrzejewska, pani Ewa Masierowska i pani Agata Michnik wręczyły uczennicom dyplomy i nagrody książkowe. Dyplomy z podziękowaniem za przygotowanie uczniów otrzymali również opiekunowie dzieci. Serdecznie gratulujemy zarówno zwycięzcom jak i naszym dziewczynkom - Ani, Hani i Wikrorii. Życzymy dalszych sukcesów.

            Obchody Dnia Patrona Szkoły i konkurs literacko-plastyczny przygotowały pani Agnieszka Ośrodek i pani Justyna Raj we współpracy z panią dyrektor szkoły.

        • Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej
          • Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

          • „Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej” odbył się w Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka nr 9 w Sieradzu. Konkurs skierowany był dla uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach:
             
            Kategoria I – klasy I – IV,
            Kategoria II – klasy V-VIII.

            W dniu 17 kwietnia rozpoczęła się rywalizacja uczniów w kategorii klas I-IV. Konkurs był wspaniałą okazją do zaprezentowania swojego talentu, przedstawienia własnej interpretacji znanych przebojów oraz pochwalenia się znajomością języka angielskiego. Nasza szkoła reprezentowana była przez 2 uczniów z klasy IV : Oliwię Piaseczną i Dawida Marciniaka. Za przygotowanie ich  do konkursu odpowiedzialna była pani Dorota Błaszczyk.  Konkurencja była bardzo duża, gdyż w kategorii I (klasy I-IV) wystąpiło dużo solistów z 10 szkół ( m.in. SP 9 w Sieradzu, SP 1 w Sieradzu, SP 4 w Sieradzu, SP we Wróblewie, SP w Warcie, SP w Rossoszycy, SP w Burzeninie, SP w Gruszczycach, SP w Rzechcie, SP w Złoczewie).
            Jurorzy - po jednym nauczycielu z każdej ze szkół - nie kryli uznania wobec wysokiego poziomu wykonywanych utworów i zaangażowania wykonawców.
            Tym bardziej miło nas poinformować, że Oliwka zdobyła wyróżnienie śpiewając piosenkę „Dance Monkey”.
            Konkurs Piosenki Angielskiej dostarczył niezwykłych wrażeń publiczności, jurorom i samym młodym artystom. Był też okazją do wspaniałej zabawy i spotkania w gronie osób lubiących śpiew i język angielski.